آشنایی با سمعک ضد آب

آشنایی با سمعک ضد آب

28 دسامبر 2020

احتمالا همۀ ما هنگام خرید وسایل الکترونیکی و مطالعۀ دفترچه راهنما و ویژگی های مربوط به آن به اصطلاحی به نام IP برخورد کرده باشیم که در مقابل آن نیز عددی ۲ رقمی نوشته شده است. مثلا نوشته شده که این گوشی موبایل دارای IP68 است.

اما به راستی این اصطلاح و عدد مقابل آن به چه معناست؟

چرا عدد های IP در وسایل الکترونیکی مختلف با یکدیگر متفاوت هستند؟

اگر بخواهیم IP(Ingress Protection) را به زبان ساده توضیح دهیم، این گونه است که در واقع IP یک استاندارد جهانی برای نشان دادن مقاومت وسایل الکترونیکی در برابر رطوبت و گرد و خاک است. در واقع اگر بر روی محصولی نوشته شده که IP این محصول ۶۸ است، یعنی مقاومت این محصول در برابر گرد و خاک ۶ از ۱۰ و در برابر رطوبت ۸ از ۱۰ است.

کاربران وسایل الکترونیکی امروزه توجه بیشتری به عدد IP محصول شان دارند چرا که هرچه این عدد بالاتر باشد، میزان مقاومت محصول بالاتر بوده و از عمر طولانی تری برخوردار خواهد بود. سمعک نیز از این دسته وسایل الکترونیکی مستثنا نیست و امروزه عدد نوشته شده در مقابل IP سمعک به ویژگی مهمی در ساخت آن تبدیل شده و از فاکتورهای مهم در خرید سمعک خواهد بود.

امروزه سمعک هایی که دارای IP68 هستند را تحت عنوان سمعک ضد آب می‌شناسیم اما این موضوع بدین معنا نیست که سمعک ضد آب کاملأ در برابر رطوبت نفوذ ناپذیر است و می توان از آن در استخر و حمام نیز استفاده کرد بلکه به این معناست که عرق، رطوبت مجرای گوش و نیز افتادن لحظه ایِ سمعک در آب نمی تواند منجر به خرابی آن شود. در واقع، سمعک ضد آب مناسب افرادی است زیاد عرق میکنند و گوششان جرم زیادی تولید می کند

قیمت سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

سمعک ضد آب چیست؟

مقاومت سمعک در برابر رطوبت امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه های کاربران سمعک تبدیل شده چرا که در گذشته افرادی که دارای تعرق بدنی زیاد بودند و یا محل کار یا زندگی شان در منطق مرطوب واقع شده بود، با مشکل همیشگی خرابی سمعک بعلت رطوبت همراه بودند. علاوه بر این، مشکل خرابی سمعک بر اثر رطوبت در کاربران خردسال بسیار زیاد بود چرا که بسیاری از آنان به دلیل بازیگوشی ممکن بود سمعک را برای لحظه ای در معرض رطوبت شدید قرار داده و منجر به خرابی آن شوند که در این صورت تعویض و خرید دوباره سمعک، کار به صرفه ای نبود.

اما امروزه سمعک هایی تولید شده است که با وجود یک پوشش نانوی مقاوم در برابر رطوبت، خرابی سمعک بدلیل نفوذ رطوبت را به حداقل رسانده و گامی مهم در جهت آسایش و راحتی کاربران سمعک برداشته اند. اگر بخواهیم یک تعریف منطقی و واقعی درباره سمعک ضد آب داشته باشیم باید بگوییم که این سمعک ها کاملأ در برابر آب مقاوم نیستند اما می توانند در مواجهه با میزان اندک رطوبت و عرق عملکرد مناسب خود را حفظ کنند اما در کل، همانند دیگر مدل های سمعک، نیاز به نگهداری و مراقبت خواهند داشت.


برای مشاهده قیمت سمعک ضد آب و انواع دیگر سمعک به این صفحه مراجعه کنید: قیمت سمعک گوش


سمعک ضد آب برای چه کسانی توصیه می شود؟

تعداد زیادی از کاربران سمعک دارای فعالیت های روزانه شدید از جمله ورزش و پیاده روی هستند که به همین علت میزان تعرق در آن زیاد بوده و خرید سمعک ضد آب میتواند کمک بزرگی در زمینۀ نگهداری و مراقبت از سمعک شان باشد. گروه دیگری از افراد که ملزم به استفاده از سمعک ضد آب هستند، آن دسته از کاربرانی هستند که محل کار و یا سکونت شان در مناطق مرطوب و بارانی قرار دارد و به همین دلیل نگران خرابی سمعک بر اثر مواجهه دائم با رطوبت هستند. خرید سمعک ضد آب در این افراد می تواند تا حد زیادی این نگرانی را کاهش دهد.

دسته دیگری از افراد، کاربرانی هستند که نه فقط با انجام فعالیت های شدید بدنی بلکه بصورت مادرزادی و یا مشکلات تیروئید، تعرق زیادی دارند و این تعرق زیاد ممکن بود باعث شود تا کاربر، از خرید سمعک خودداری کند اما امروزه این مشکل با خرید سمعک ضد آب در این افراد قابل حل است. همچنین خرید سمعک ضد آب برای خردسالانی که ممکن است بدلیل سهل انگاری و یا بازیگوشی سمعک خود را در معرض آب و یا رطوبت شدید قرار دهند نیز توصیه می شود.

خرید سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

انواع سمعک ضد آب

انواع  مدل سمعک پشت گوشی، ریک، سمعک داخل گوشی و نامرئی وجود دارد و کاربر می تواند بعد از در نظر گرفتن نیاز ها و انتظارات خود از سمعک، قابلیت ضد آب آن را نیز انتخاب کند چرا که این سمعک ها امروزه در انواع زیادی از سمعک های مختلف و کمپانی های متفاوت قابل عرضه است.

در واقع در یک این مدل سمعک دارای یک پوشش نانو در همه قسمت ها (میکروفون، رسیور و دیگر قسمت ها) می باشد که در انواع مختلفی از سمعک ها قابل کارگذاری است.

حدود قیمت سمعک ضد آب

همانطور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، قیمت سمعک به عوامل مختلفی از جمله نوع سمعک، تکنولوژی بکار رفته در سمعک، برند تولید کننده، ردۀ سمعک  و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد و بهمین دلیل نمیتوان قیمت سمعک را بر اساس اینکه سمعک ضد آب است یا خیر، تعیین کرد. در واقع نمیتوان سمعک را فقط بر این اساس که ضد آب است یا نه انتخاب کرد بلکه باید پس از در نظر گرفتن تکنولوژی سمعک، نیازهای کاربر و انتظارات وی از سمعک، ضد آب بودن یا نبودن آن را مدنظر قرار داد اما بطور کلی می توان گفت که قیمت سمعک ضد آب بطور حدودی از ۳ میلیون تومان به بالا می باشد.

مزایای خرید سمعک ضد آب از کلینیک ملاصدرا

تجویز سمعک کاری تخصصی بوده و دریافت و خرید سمعک ضد آب نیز همانند دیگر مدل های سمعک نیازمند مشورت با کارشناسان متخصص در این حوزه می باشد. کارشناسان مجرب در کلینیک ملاصدرا همه روزه آمادۀ ارائه مشاوره رایگان جهت خرید سمعک ضد آب و دیگر مدل های سمعک هستند. همچنین، ارائه باتری رایگان جهت استفاده یکسال، مهلت تست سمعک، ارائه کارت گارانتی و خدمات پس از فروش نیز از دیگر مزایای خرید سمعک ضد آب از کلینیک ملاصدرا می باشد.


جهت خرید سمعک بلوتوثی با شماره‌های زیر در ارتباط باشید:

۰۲۱-۸۸۰۵۳۷۸۳
۰۲۱-۸۸۰۵۳۷۸۴


سوالات متداول درباره سمعک ضد آب

آیا می توان با این سمعک به استخر یا حمام رفت؟ خیر. هیچ سمعک و یا وسیلۀ الکترونیکی دیگری حتی با بالاترین شمارۀ IP، کاملأ در برابر آب غیر قابل نفوذ نیست و ضد آب بودن سمعک به این معناست که این سمعک در برابر تعرق زیاد، هوای مرطوب و یا سقوط لحظه ای در آب میتواند به عملکرد طبیعی خود ادامه دهد. در واقع جرم و رطوبت گوش، قطرات اندک باران و قرارگیری در معرض رطوبت شدید نمی تواند منجر به خرابی این مدل از سمعک ها شود.

بهترین نوع این سمعک ها کدام است؟

در سالهای اخیر کمپانی های زیادی به تولید انواع سمعک ضد آب روی آورده اند که این کار منجر به تولید متنوعی از انواع سمعک ضد آب با تکنولوژی ها و قیمت های متفاوت شده است  اما در این میان سمعک مدل Aquaris از برند زیمنس آلمان تحت عنوان بهترین سمعک ضد آب در دنیا شناخته می شود.این سمعک از مدل پشت گوشی بوده و قابلیت پوشش کم شنوایی هایی با سطح ملایم تا شدید را دارد و برای طیف وسیعی از کاربران سمعک قابل استفاده است.

انواع سمعک ضد آب

سمعک ضد آب

سمعک با شماره IP 57  چه تفاوتی با سمعک IP 68 دارد؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره کردیم، عدد سمت چپ IP نشان دهنده مقاومت محصول در برابر گرد و خاک و عدد سمت راست IPنشان دهنده مقاومت آن در برابر رطوبت است و هرچه این اعداد بالاتر باشند یعنی مقاومت محصول در برابر رطوبت و گرد و خاک بیشتر است پس سمعک با IP 68 مقاومت بالاتری نسبت به سمعک با IP 57 دارد.

اگر متوجه شدیم که به یکباره حجم زیادی از آب به درون سمعک راه پیدا کرده، چه اقدامی انجام دهیم؟

سمعک را بلافاصله از محیط مرطوب خارج کرده، آن را درون محفظه رطوبت گیر قرار داده و تا ۱۲ ساعت منتظر بمانید. اگر بعد از آن نیز سمعک به خوبی کار نکرد آن را به لابراتوار مربوطه ارجاع دهید تا تعویض یا تعمیرات لازم بر روی آن انجام شود.

آیا خرید سمعک ضد آب فقط در مدل پشت گوشی آن امکان پذیر است؟

خیر. سمعک ضد آب در انواع مدل های پشت گوشی، ریک، داخل گوشی و سمعک نامرئی ساخته می شود تا تنوع در محصولات سبب باز بودن دست کاربران برای خرید سمعک ضد آب شود.

قابلیت‌های سمعک ضد آب

آیا کودکان نیز می توانند از سمعک ضد آب استفاده کنند؟

بله. یکی از مهمترین کاربران این نوع سمعک ها کودکان هستند چرا که در آنان تعرق زیاد بعلت فعالیت های بدنی شدید و نیز احتمال قرارگیری سمعک در معرض رطوبت شدید بدلیل بازیگوشی و سهل انگاری بسیار زیاد است.

از کجا سمعک ضد آب بخریم؟

کلینیک ملاصدرا واقع در شهر تهران با کادری متخصص و مجرب همه روزه آمادۀ ارائه خدمات و مشاوره جهت خرید بهترین سمعک ضد آب می باشد. همچنین، ارائه باتری رایگان به مدت یکسال، مهلت تست سمعک، ارائه کارت گارانتی و نیز خدمات پس از فروش از جمله دیگر مزایای خرید سمعک ضد آب از کلینیک ملاصدرا می باشد.

به اشتراک بگذارید

دسترسی به سایر پست ها

قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

خرید سمعک با قیمت مناسب اگر قصد خرید سمعک با قیمت مناسب را دارید و میخواهید با بودجه مورد نظر ...

21 اکتبر 2023
کاشت حلزون شنوایی چه تاثیری دارد؟

کاشت حلزون شنوایی چه تاثیری دارد؟

مقدماتی در ارتباط با کاشت حلزون شنوایی افرادی که دچار کم شنوایی شدید هستند و به وسیله سمعک نیز ...

20 ژوئن 2023
انواع سردرد و ۵ راهکار اساسی برای درمان آن

انواع سردرد و ۵ راهکار اساسی برای درمان آن

سردرد خود را شناسایی کنید بدانید از کدام نوع است و چه راهکارهایی برای درمان آن وجود دارد. سردرد ...

17 ژوئن 2023
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
52 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
LiadaTott
25 روز قبل

BUT it took 30 60 minutes to really work and that was the one that made her like a cheech and chong character all dazed out and not able to function buy fincar 5mg cheap

Web-admint
22 روز قبل

Al great deal for a web developer. Details: https://zetds.seychellesyoga.com/var_montero

Gloriat
15 روز قبل

Shall we exchange links? My website https://zetds.seychellesyoga.com/jml

Leonat
14 روز قبل

Content for your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Charlotet
14 روز قبل

Web Development Wizards https://zetds.seychellesyoga.com/info

Normat
14 روز قبل

Can provide a link mass to your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Laurat
13 روز قبل

Your site’s position in the search results https://zetds.seychellesyoga.com/info

Gabrielt
13 روز قبل

Free analysis of your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Wendyt
13 روز قبل

Content for your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Lindat
13 روز قبل

Web Development Wizards https://zetds.seychellesyoga.com/info

Camillat
12 روز قبل

Can provide a link mass to your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Camillat
12 روز قبل

Your site’s position in the search results https://zetds.seychellesyoga.com/info

Melissat
12 روز قبل

Free analysis of your website https://zetds.seychellesyoga.com/info

Gwinnettt
12 روز قبل
Ellat
11 روز قبل

I offer mutually beneficial cooperation https://zetds.seychellesyoga.com/info

Sandrat
11 روز قبل

Cool website. There is a suggestion https://zetds.seychellesyoga.com/info

Gwent
11 روز قبل

Cool website. There is a suggestion https://zetds.seychellesyoga.com/info

Priscillat
11 روز قبل

I really liked your site. Do you mind https://zetds.seychellesyoga.com/info

Judyt
11 روز قبل

Here’s what I can offer for the near future https://zetds.seychellesyoga.com/info

Tiffanyt
10 روز قبل

You will definitely like it https://zetds.seychellesyoga.com/info

Victoriat
10 روز قبل

Content for your website https://ztd.bardou.online/adm

Jocelynt
10 روز قبل

Web Development Wizards https://ztd.bardou.online/adm

Peggyt
10 روز قبل

Can provide a link mass to your website https://ztd.bardou.online/adm

Lydiat
9 روز قبل

Your site’s position in the search results https://ztd.bardou.online/adm

Stellat
9 روز قبل

Free analysis of your website https://ztd.bardou.online/adm

Sandyt
9 روز قبل

SEO Optimizers Team https://ztd.bardou.online/adm

Selenat
9 روز قبل

I offer mutually beneficial cooperation https://ztd.bardou.online/adm

Estert
8 روز قبل

Cool website. There is a suggestion https://ztd.bardou.online/adm

Edisont
8 روز قبل

I really liked your site. Do you mind https://ztd.bardou.online/adm

Juliat
8 روز قبل

Here’s what I can offer for the near future https://ztd.bardou.online/adm

Charlotet
8 روز قبل

Content for your website https://ztd.bardou.online/adm

Maryt
7 روز قبل

Web Development Wizards https://ztd.bardou.online/adm

Averyt
7 روز قبل

Can provide a link mass to your website https://ztd.bardou.online/adm

Mollyt
7 روز قبل

Your site’s position in the search results https://ztd.bardou.online/adm

Juliett
7 روز قبل

Free analysis of your website https://ztd.bardou.online/adm

Joycet
7 روز قبل

SEO Optimizers Team https://ztd.bardou.online/adm

Scarlett
6 روز قبل

I offer mutually beneficial cooperation https://ztd.bardou.online/adm

Emilyt
6 روز قبل

Cool website. There is a suggestion https://ztd.bardou.online/adm

Edisont
6 روز قبل

Content for your website http://myngirls.online/

Mariant
6 روز قبل

Web Development Wizards http://myngirls.online/

Adelaidat
5 روز قبل

Can provide a link mass to your website http://myngirls.online/

Jennyt
5 روز قبل

Your site’s position in the search results http://myngirls.online/

Rutht
5 روز قبل

Free analysis of your website http://myngirls.online/

Dianat
4 روز قبل

SEO Optimizers Team http://myngirls.online/

Margarett
3 روز قبل

I offer mutually beneficial cooperation http://myngirls.online/

Edisont
3 روز قبل

Content for your website http://fertus.shop/info/

Mariant
3 روز قبل

Web Development Wizards http://fertus.shop/info/

Adelaidat
3 روز قبل

Can provide a link mass to your website http://fertus.shop/info/

Jennyt
2 روز قبل

Your site’s position in the search results http://fertus.shop/info/

Rutht
2 روز قبل

Free analysis of your website http://fertus.shop/info/