قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

21 اکتبر 2023

اگر قصد خرید سمعک با قیمت مناسب را دارید و میخواهید با بودجه مورد نظر خود بهترین انتخاب را داشته باشید، پیشنهاد میکنیم در ادامه این مقاله همراه شوید. ما راهنمایی‌ هایی برای انتخاب بهترین سمعک با توجه به وضعیت شنوایی شما ارائه می‌دهیم و به بررسی مزایا و معایب خرید انواع سمعک‌ ها می پردازیم.

در نظر داشته باشید که سمعک یک کالای پزشکی است و این موضوع باعث میشود مشاوره خرید سمعک کاملا تخصصی و نیازمند دانش خاص باشد. متاسفانه اکثر متقاضیان از این موضوع اطلاع ندارند و به دنبال استفاده از نظرات دیگران هستند که در این مورد کاملا اشتباه است، زیرا خرید سمعک می بایست مطابق وضعیت پزشکی و نیاز های شما انجام شود.

سمعک دستگاه تقویت کننده صداهای محیطی است و برای افرادی که دچار کم شنوایی هستند استفاده می‌شود. قیمت سمعک‌ بر اساس تکنولوژی و امکانات آنها متغیر است و می‌تواند در بازه قیمتی وسیعی قرار بگیرد. برای خرید سمعک میتوانید برند های معتبری مانند زیمنس، سیگنیا، رکستون، فوناک و ویدکس (برند های مورد نظر کلینیک) را در نظر بگیرید، اما پیشنهاد میکنیم از راهنمایی های متخصصین مرکز شنوایی ملاصدرا بهره مند شوید تا بهترین سمعک را با بودجه مورد نظر خود، انتخاب کنید.

برای خرید سمعک با قیمت مناسب، تماس بگیرید

قیمت خرید سمعک

سئوالات پیش از خرید سمعک

پیش از خرید سمعک احتمالا سئوالاتی دارید که در ادامه قصد داریم پرسش های متدوال کاربران را پوشش دهیم. همچنین میتوانید با مشاهده ویدیو اختصاصی کلینیک شنوایی ملاصدرا، پاسخ سئوالات خود را در رابطه با نوع انتخابی و قیمت سمعک دریافت کنید.


آیا سمعک داخل گوشی گرانتر از سمعک پشت گوشی است ؟

قیمت سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی در مجموع تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند اما در نظر داشته باشید که هزینه جانبی بابت ساخت پوسته برای سمعک های داخل گوشی و همچنین هزینه ساخت قالب برای سمعک پشت گوشی اضافه میشود. اگر قصد خرید سمعک از یک نوع تکنولوژی و مدل را داشته باشید، تفاوت قیمت سمعک داخل و پشت گوشی تقریبا یکسان خواهد بود.

جهت خرید سمعک می بایست بیمار به کلینیک شنوایی ملاصدرا مراجعه نماید و متخصصین پس از قالب گیری از گوش بیمار، آن را برای شرکت ارسال کرده تا فرآیند ساخت پوسته آغاز شود. لازم به ذکر است برد کمپانی مادر که وارد کشور میشود در پوسته ساخته شده قرار میگیرد و به این ترتیب، سمعک داخل گوشی آماده میشود.

آیا قیمت سمعک نامرئی بیشتر از سایر سایزهای سمعک است ؟

خیر، در صورتی که قیمت سمعک نامرئی را با سایر سمعک های داخل گوشی در نظر بگیریم، هر دو هزینه ساخت پوسته را دارند و نیاز به قالب گیری از گوش می باشد. بنابراین تنها در صورتی قیمت سمعک افزایش می یابد که سمعک انتخابی در رده کیفیتی بالاتری قرار داشته و یا از برند متفاوتی باشد. پس هنگام خرید سمعک در نظر داشته باشید، در صورتی که یک نوع برند و مدل را انتخاب کنید، قیمت سمعک نامرئی با سایر سمعک های داخل گوشی تفاوت زیادی ندارد.

خرید سمعک قیمت سمعک

آیا میزان قدرت سمعک، بر قیمت آن تاثیر گذار است؟

خیر، میزان قدرت سمعک تاثیری بر قیمت آن ندارد. هر چه سایز سمعک بزرگتر باشد طبیعتا میزان قدرت آن نیز افزایش پیدا میکند اما در قیمت سمعک تاثیرگذار نیست. در نظر داشته باشید زمانی که یک برند سمعک و مدل خاص را انتخاب میکنید میتواند شامل قدرت های مختلف در تقویت صدا باشد. (به عنوان مثال سمعک پشت گوشی مدیوم، پاور، سوپر پاور و آلترا پاور) بنابراین در صورتی که افت شنوایی شما زیاد باشد و نیاز به خرید سمعک قوی داشته باشید، لازم نیست هزینه ی بیشتری پرداخت کنید.

آیا برای رفع مشکل کم شنوایی، لزوما باید سمعک گران قیمت خریداری کنیم ؟

خیر، برای بهبود شنوایی لزوما نیازی به خرید سمعک گران قیمت نیست. برند های سمعک گران قیمت، از امکانات بیشتری برای حل مشکلات شنوایی برخوردار هستند اما لزوما این مشکلات شامل تمامی افراد نمیشود. لازم است بدانید هر چه میزان تشخیص گفتار فرد، ضعیف تر باشد و مشکلات ارتباطی در محیط های شلوغ  و پر سر و صدا داشته باشد، می بایست هنگام خرید سمعک، برند و مدل با کیفیت تری را انتخاب کنید.

در چنین شرایطی می بایست سمعکی را انتخاب کنید که از تکنولوژی پیشرفته تری بهره مند باشد که شامل امکاناتی مانند تفکیک صدای دقیق تر، حذف نویز های محیط، جهت یابی بهتر و… می شود. در صورتی که میخواهید خرید سمعک را تنها برای افزایش صدای محیط انجام دهید و مشکلاتی از قبیل تشخیص گفتار ضعیف وجود ندارد، میتوانید سمعک های قیمت مناسب و میان رده را انتخاب کنید.


 

درصورتیکه پیش ازخرید سمعک، نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر و وارد کردن اطلاعات تماس خود در فرم مربوطه، از مشاوره رایگان متخصصین ما در کلینیک ملاصدرا بهره مند شوید. پس از ثبت درخواست، کارشناسان در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 


خرید سمعک با بیمه امکان پذیر است ؟

بیمه های پایه مانند تامین اجتماعی و بیمه سلامت، معمولا یک مبلغی را بابت خرید سمعک به بیمار پرداخت میکنند. هنگام مراجعه بیمار به کلینیک شنوایی ملاصدرا، می بایست یک سری اطلاعات مانند فاکتور سمعک و تست شنوایی را از کارشناسان دریافت کند تا بتوانند با ارائه نسخه پزشک به مرکز مربوطه، مبلغی که بیمه تعلق میگیرد را دریافت نمایند.

یک سری از بیمه های مکمل نیز هزینه ای را بابت خرید سمعک به بیماران پرداخت میکنند اما میزان پرداختی کاملا به سیاست های شرکت بیمه مرتبط است. به عنوان مثال برخی از بیمه های مکمل که طرف قرارداد با شرکت های سمعک هستند به صورت درصدی مبلغ را به بیمار پرداخت میکنند و برخی دیگر نیز دارای سقف واریزی جهت خرید سمعک می باشند.

لازم به ذکر است هیچ یک از مراکز شنوایی، طرف قرارداد مستقیم با شرکت های بیمه نیست. در همین راستا بیماران می بایست پس از خرید سمعک با ارائه فاکتور و مستندات موجود به اداره بیمه، مبلغ تعیین شده را دریافت نمایند.

قیمت سمعک خرید سمعک

سمعک داخل گوشی بخریم یا پشت گوشی ؟

تقریبا تمام بیماران علاقه مند به خرید سمعک داخل گوشی هستند تا سمعک قابل رویت نباشد و سایر افراد متوجه آن نشوند. جالب است بدانید این یک باور غلط است زیرا امروزه در تمام دنیا سمعک های بسیار کوچک و ظریف پشت گوشی، مورد استفاده قرار میگیرد و با تصوراتی که از سمعک های پشت گوشی دارید کاملا متفاوت است.

در زمان های قدیم سمعک های پشت گوشی، سایز بسیار بزرگی داشتند اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی سمعک های پشت گوشی به شکل کاملا ظریف و کوچک عرضه میشوند که در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارند.

سمعک پشت گوشی، ویژگی هایی را برای کاربر فراهم میکند که مشکلات شنوایی را به بهترین شکل برطرف می نماید و از کیفیت صدای بالاتری نیز برخوردار است. یکی دیگر از دلایلی که افراد، خرید سمعک پشت گوشی را انتخاب میکنند، سهولت استفاده و راحتی آن است که بدون نیاز به دانش فنی در بهترین حالت قابل استفاده می باشد. پس در نظر داشته باشید خرید سمعک داخل گوشی لزوما بهتر از سمعک پشت گوشی نیست و بر حسب نیاز افراد متفاوت است.

متخصصین شنوایی با توجه به ویژگی های شخصیتی، اجتماعی و شغلی شما، سمعکی را انتخاب میکنند که با شرایط و محیط های شما سازگار باشد. بنابراین پیشنهاد میکنیم پیش از خرید سمعک با متخصصین مرکز شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

بیشتر افراد علاقه مند به استفاده از سمعک های داخل گوشی هستند اما در نظر داشته باشید خرید سمعک داخل گوشی میتواند برای برخی افراد مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال مشکل رایجی که هنگام استفاده از سمعک داخل گوشی به وجود می آید، پیچیدن صدای خود فرد داخل گوشش است که بسیار آزار دهنده می باشد.

همچنین برخی از بیماران به دلیل کوچک بودن مجرای گوششان (طول و عمق) امکان ساخت سمعک داخل گوشی برای آنها وجود ندارد. در صورتی که بیمار مشکل پارگی پرده گوش داشته باشد نیز امکان استفاده از سمعک نامرئی و داخل گوشی وجود ندارد زیرا در صورت استفاده ممکن است منجر به عفونت شود و به هیچ عنوان در چنین شرایطی پیشنهاد نمیشود.

مشکلات دیگری نیز وجود دارد که برخی افراد نمی توانند نسبت به خرید سمعک نامرئی و داخل گوشی اقدام کنند. مثالی دیگر، افرادی که گوششان جرم ساز است و نیاز به جرم گیری گوش طی بازه زمانی چند ماهه دارند نیز استفاده از سمعک نامرئی امکان پذیر نمی باشد. بنابراین بهتر است پیش از خرید سمعک با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا ارتباط بگیرید و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید.

خرید سمعک داخل گوشی و نامرئی برای کودکان زیر ۸ سال به دلیل عدم توانایی نگهداری صحیح از سمعک و همچنین کهنسالان بالای ۷۰ سال به دلیل توان جسمی ضعیف، پیشنهاد نمیشود. قالب گیری و ساخت پوسته برای کودکان به دلیل مجرای گوش کوچک امکان پذیر نیست و خرید سمعک پشت گوشی پیشنهاد میشود.

خرید سمعک دیجیتال و آنالوگ

خرید سمعک‌ دیجیتال و آنالوگ هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و قیمت سمعک‌ با توجه به تکنولوژی و امکانات آنها متفاوت است. در ادامه به بررسی ویژگی های سمعک آنالوگ و دیجیتال میپردازیم. لازم به ذکر است با دریافت مشاوره از مرکز سنجش شنوایی ملاصدرا می‌توانید سمعک مناسب خود را انتخاب نمایید که بهترین کیفیت صدا را برای شما فراهم کند و با نیازهای شنوایی شما سازگاری داشته باشد.

سمعک‌ آنالوگ کیفیت پایین‌تری نسبت به سمعک‌ دیجیتال دارند و تولید آنها متوقف‌شده ‌است. با این حال، برخی افراد خرید سمعک آنالوگ را ترجیح میدهند که بیشتر به دلیل سادگی استفاده و هزینه کمتر است. سمعک ‌های آنالوگ از فناوری قدیمی‌تری استفاده می‌کنند و اغلب دارای تنظیمات دستی هستند که برای کنترل صداهای مختلف استفاده می‌شوند.

سمعک دیجیتال با استفاده از پردازشگر های قدرتمند، صدا را به صورت دیجیتال تقویت می‌کنند و قابلیت تنظیمات دقیق‌تری را به کاربر می‌دهند و گزینه مناسب تری برای خرید سمعک می باشند. علاوه بر این، سمعک‌ های دیجیتال به‌طور خودکار می‌توانند به محیط اطراف و شرایط صدای مختلف تطبیق پیدا کنند تا تجربه بهتری ارائه دهند. همچنین برخی از سمعک‌های دیجیتال دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای هستند که قابلیت اتصال به گوشی‌های هوشمند را نیز دارند.

خرید سمعک‌ دیجیتال و آنالوگ هر دو مزایا و معایب خود را دارند، اما سمعک‌ های دیجیتال با استفاده از پردازشگرهای قوی، صدا را به صورت دیجیتال تقویت می‌کنند و قابلیت تنظیمات دقیق‌تری را به کاربر می‌دهند. قیمت سمعک آنالوگ و دیجیتال با توجه به تکنولوژی و قابلیت های آن تعیین میشود. پیشنهاد میشود پیش از خرید سمعک، با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

خرید سمعک با گارانتی

اگر قصد خرید سمعک با گارانتی دارید لازم است بدانید که گارانتی سمعک صرفا مختص پروتز (سمعک یا وسیله کمک شنوایی خریداری شده) می باشد و با خدمات پس از فروشی که متخصص شنوایی (اودیولوژیست) ارائه میدهد متفاوت است. زمانی که شما اقدام به خرید سمعک از مرکز شنوایی میکنید معمولا دو الی سه جلسه اول شامل تنظیمات رایگان میشود و پس از آن نیز می بایست هزینه ای مشخص را پرداخت کنید.

گارنتی سمعک توسط شرکت رسمی ارائه میشود و از خدمات پس از فروش مانند جلسات تنظیم مجزا است. لازم به ذکر است هزینه تنظیم، پیشتر به صورت قانونی در کتاب تعرفه خدمات پزشکی ذکر شده است.

در صورتی که بیمار پس از خرید سمعک به هر دلیلی آسیب سخت افزاری به دستگاه وارد کند (مانند شکستگی، آب خوردگی، دستکاری نجر به آسیب دیدگی رسیور یا میکروفون) شامل گارانتی نمیشود. در نظر داشته باشید در صورت خرابی با هر یک از موارد مذکور، سمعک قابل تعمیر می باشد اما شامل گارانتی نخواهد شد و مستلزم پرداخت هزینه جانبی است.

به غیر از موارد فوق، در صورت خرابی سمعک، تعمیر آن تحت گارانتی، انجام خواهد گرفت. دوره گارانتی سمعکها معمولا یکساله است  اما خدمات پس از فروش که شامل تعویض یا تعمیر قطعات سخت افزاری می باشد، معمولا تا ۵ سال توسط شرکت وارد کننده ارائه میشود و در صورت خرابی، تعمیر سمعک امکان پذیر می باشد.

تکنولوژی های بکار رفته در ساخت سمعک، هر ساله به روز میشود ولی با این حال معمولا تا چند سال پس از خرید سمعک امکان تعویض قطعات توسط شرکت وارد کننده میسر است. پس از آن نیز در صورت موجود بودن قطعات میتوانید سمعک خود را تعمیر و نگهداری کنید.

خرید سمعک قیمت سمعک

عوامل موثر بر قیمت سمعک

در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک میپردازیم و راهنمایی جامعی در رابطه با خرید سمعک ارائه میدهیم. پیشنهاد میکنیم پیش از خرید سمعک با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از قیمت سمعک و انواع مدل های آن مطلع شوید.

برند های سمعک

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک، برند انتخابی است. هر برند سمعک مدل های مختلفی را عرضه کرده است که بر حسب نیاز و بودجه مورد نظر میتوانید بهترین سمعک را انتخاب کنید. برخی برند های سمعک از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و در جهان مطرح می باشند که طبیعتا در قیمت سمعک تاثیرگذار است.

امکانات و قابلیت های سمعک

شاید تبلیغاتی در اینترنت با عنوان خرید سمعک ضد آب یا سمعک هوشمند دیده باشید. تمامی این امکانات بر قیمت سمعک تاثیرگذار است و در صورتی که بودجه محدودی را برای خرید سمعک در نظر گرفته اید میتوانید برند و مدلی را انتخاب کرده که از امکانات پایه و مورد نیاز برخوردار باشد. در بازار، سمعک هایی وجود دارد که به صورت هوشمند امکان اتصال به تلفن همراه و لوازم الکترونیکی را دارند و میتوان به عنوان امکانات جانبی در نظر گرفت.

خدمات پس از فروش سمعک

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت سمعک، گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. هر چه هنگام خرید سمعک مدت زمان گارانتی بیشتری را انتخاب کنید به قیمت سمعک اضافه میشود. در صورتی که نیاز باشد در جلسات تنظیم متوالی، مشکلات بیمار توسط متخصصین برطرف شود، همگی در قیمت سمعک تاثیرگذار هستند.

به عنوان مثال اگر یک برند و مدل سمعک را دو نفر خریداری کرده کنند، یک بیمار ممکن است با دو جلسه تنظیم مشکلات شنوایی اش برطرف شود و دیگری ممکن است نیاز به ده جلسه تنظیم داشته باشد. در چنین شرایطی، هزینه شخص دوم بیشتر خواهد بود.

راهنمای خرید سمعک

برای خرید سمعک بهتر است ابتدا به مرکز شنوایی ملاصدرا مراجعه کرده و نیازهای خود را بررسی کنید. این مرکز میتواند با انجام آزمون‌های شنوایی و مشاوره مناسب، به شما کمک می کنند تا بهترین انتخاب را برای خرید سمعک داشته باشید. همچنین، با مشاوره رایگان میتوانید اطلاعات دقیق تری در رابطه با قیمت سمعک و مدل های مختلف دریافت کنید.

هنگام خرید سمعک انتخاب برند مناسب به شما اطمینان میدهد که سمعکی با کیفیت بالا و عمر طولانی تهیه کرده اید که نیاز های شما را برطرف میکند. قیمت سمعک بر اساس تکنولوژی و امکانات آن لیست میشود و برند های معتبر سمعک عموما قیمت بالاتری دارند و هر برند سمعک دارای سری و مدل های مختلفی می باشد. جهت اطلاع از قیمت سمعک میتوانید با متخصصین مرکز شنوایی ملاصدرا تماس حاصل نمایید.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت خرید سمعک، میزان شنوایی افراد است. به عنوان مثال سمعک های مخصوص برای افراد با کم شنوایی متوسط و شدید طراحی شده است، همچنین جنسیت فرد نیز در انتخاب برند یا مدل سمعک تاثیرگذار می باشد. برخی سمعک ها مخصوص آقایان و برخی دیگر مخصوص خانم ها ساخته شده اند تا به نیاز های هر جنسیت پاسخ دهند.

خرید سمعک به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم میشود که در بازار مدل های مختلفی از این دو دسته سمعک موجود هستند و افراد میتوانند بر اساس نیاز های خود، سمعک مورد نظر را انتخاب نمایند. سمعک‌ های آنالوگ ساده‌تر و کمتر پیچیده هستند و صداها را به صورت مستقیم تقویت می‌کنند. از طرف دیگر، سمعک‌های دیجیتال دارای فناوری‌های پیشرفته‌تری هستند که به شما امکانات بیشتری مانند کاهش نویز و تنظیم‌های شخصی را می‌دهند.

خرید سمعک را می بایست از نمایندگی معتبر انجام دهید و از اصالت محصول اطمینان حاصل نمایید. کلینیک شنوایی ملاصدرا با ارائه انواع مدل های سمعک با گارانتی و خدمات پس از فروش، آماده خدمت رسانی به متقاضیان عزیز می باشد. لازم به ذکر است نگهداری صحیح از سمعک و تعویض منظم باطری‌ نیز حائز اهمیت است و در عمر مفید سمعک و بهبود عملکرد آن نقش مهمی دارد.


 

درصورتیکه پیش ازخرید سمعک، نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر و وارد کردن اطلاعات تماس خود در فرم مربوطه، از مشاوره رایگان متخصصین ما در کلینیک ملاصدرا بهره مند شوید. پس از ثبت درخواست، کارشناسان در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 


خرید سمعک داخل گوشی و پشت گوشی

برای خرید سمعک‌ داخل گوشی و سمعک پشت گوشی در نظر داشته باشید که هر کدام دارای تفاوت‌ها و مزایای خاصی می باشند. سمعک‌ های داخل گوشی برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب هستند و همچنین سمعک‌های پشت گوشی برای افراد مسن با کم شنوایی عمیق استفاده میشود. قیمت سمعک داخل و پشت گوشی با توجه به مدل و سری آن متفاوت می باشد که پیش از خرید سمعک میتوانید با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

یکی از تفاوت‌های اصلی بین سمعک‌ های داخل گوشی و پشت گوشی، مکان قرارگیری آن‌ها است. سمعک‌های داخل گوشی در داخل کانال گوش قرار می‌گیرند و به راحتی قابل رویت نیستند. از طرفی، سمعک‌های پشت گوشی پشت گوش قرار می‌گیرند و ممکن است قابل رویت باشند. این تفاوت در نگاه ظاهری سمعک می‌تواند برای برخی افراد مهم باشد پس هنگام خرید سمعک در نظر داشته باشید که یک محصول پزشکی است و می بایست توسط افراد متخصص و با توجه به نیاز های شما انتخاب شود. قیمت سمعک های داخل و پشت گوشی با توجه به امکانات و تکنولوژی بکار رفته متفاوت است به عنوان مثال سمعک های هوشمند قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارند. بنابراین افراد میتوانند با توجه به بودجه مورد نظر و راهنمایی توسط متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا، بهترین سمعک را خریداری نمایند.

مزایای خرید سمعک داخل گوشی

 • تناسب بسیار خوب با کانال گوش و احساس راحتی بیشتر برای کاربران
 • قابل استفاده در موقعیت‌هایی که نیاز به نهان بودن سمعک دارید
 • کیفیت صدای بالا و قابل تنظیم برای استفاده بهینه در محیط‌های مختلف
 • امکان استفاده از تکنولوژی‌های هوشمند مانند اتصال به موبایل

مزایای خرید سمعک پشت گوشی

 • قابلیت تنظیم برای شنوایی عمیق و کم شنوایی شدید
 • نیاز به تنظیم کمتر در مقایسه با سمعک‌های داخل گوشی
 • تعمیر و نگهداری آن‌ها ساده‌تر است
 • احتمال خرابی قطعات در سمعک پشت گوشی، به مراتب کمتر از سمعک داخل گوشی است

با توجه به مزایا و تفاوت‌هایی که بین خرید سمعک ‌های داخل گوشی و پشت گوشی وجود دارد، انتخاب نوع سمعک بستگی به نیازهای شنیداری و ترجیحات هر فرد دارد. در صورتی که شما کم شنوایی ملایم تا متوسط دارید و می‌خواهید که سمعک خود به صورت نهفته در گوش باشد و از تکنولوژی‌های هوشمند استفاده کنید، خرید سمعک داخل گوشی گزینه مناسبی است. اگر کم شنوایی عمیق‌تر و یا سن بالاتری دارید و نیاز به تنظیم بیشتری دارید، خرید سمعک پشت گوشی برای شما مناسب‌تر است.

خرید سمعک

خرید سمعک هوشمند

افرادی که نیاز به سمعک حرفه ای با امکانات پیشرفته مانند اتصال به تلفن همراه و کامپیوتر را دارند میتوانند نسبت به خرید سمعک هوشمند اقدام نمایند. این امکان به شما اجازه می‌دهد تا صداها را به صورت بی‌سیم از طریق سمعک دریافت کنید و از تجربه شنیداری بهتری برخوردار شوید. قیمت سمعک هوشمند به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته و سخت افزار قدرتمند نسبت به سایر سمعک ها بیشتر است و برای افرادی که نیاز به تفکیک صدای خیلی دقیق دارند مانند آهنگسازان میتواند گزینه مناسبی باشد.

سمعک‌ های هوشمند دارای تراشه‌ها و الگوریتم‌های پردازش پیشرفته‌ای هستند که می‌توانند صدا را بهبود ببخشند و نویزهای مزاحم را کاهش دهند. همچنین برخی از سمعک‌ های هوشمند دارای حسگرهای جانبی مانند شتاب‌سنج و ژیروسکوپ هستند که بهبود عملکرد آن‌ها در برخی از وظایف مثل تشخیص حرکات و وضعیت‌های فیزیکی فراهم می‌ کنند. خرید سمعک‌ هوشمند به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته در حوزه بهبود شنوایی انتخاب میشود و باعث راحتی بیشتر در زندگی روزمره افراد استفاده کننده خواهد شد.

سمعک هوشمند با اتصال به تلفن همراه، تلویزیون هوشمند و کامپیوتر های خانگی میتواند قابلیت های بیشماری را در اختیار افراد قرار دهد تا از شنوایی بسیار دقیق و شفافی بهره مند شوند و برای افرادی که در زمینه موسیقی فعالیت دارند بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین این ارتباط به شما امکان می‌دهد تا به صورت بی‌سیم تماس‌های تلفنی را برقرار کنید و از موسیقی لذت ببرید. برخی از برند های مطرح سمعک شامل زیمنس، استارکی، ویدکس و سونیک هستند و کیفیت صدای بی نظیری را در اختیار استفاده کنندگان قرار میدهند. با تماس تلفنی به مرکز شنوایی ملاصدرا میتوانید از قیمت سمعک و انواع مدل های آن مطلع شوید.

خرید سمعک زیمنس

زیمنس (نام جدید سیگنیا) یکی از برند های مطرح دنیا در زمینه تولید سمعک های دیجیتال است و با تولید سمعک های پیشرفته به بهبود شنوایی افراد کمک میکند. خرید سمعک زیمنس به بیماران این امکان را میدهد تا تجربه شنوایی بهتری داشته باشند و از پردازش صدای قوی سمعک زیمنس بهره مند شوند. زیمنس به عنوان برندی شناخته شده و معتبر در بازار سمعک حضور دارد و علاقه مندان میتوانند با خرید سمعک زیمنس از امکانات پیشرفته آن مانند اتصال به تلفن همراه و تلویزیون هوشمند بهره مند شوند و از راه دور به راحتی سمعک خود را کنترل کنند.

قیمت سمعک زیمنس نسبت به سایر برند های سمعک گران تر است اما اگر قصد خرید سمعک با کیفیت را دارید یکی از بهترین گزینه ها است. پیشنهاد میکنیم پیش از انتخاب سمعک، با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از قیمت انواع سمعک مطلع شوید. جالب است بدانید سمعک های زیمنس معمولا ضد آب و مقاوم در برابر عوامل محیطی هستند و امکان استفاده از سمعک در شرایط مختلف را فراهم میکنند. شرکت زیمنس مدل های مختلفی از سمعک را ارائه میدهد که بیماران با توجه به وضعیت پزشکی و نیاز های خود میتوانند بهترین سمعک را انتخاب نمایند.

جالب است بدانید برخی از مدل های سمعک زیمنس دارای قابلیت پردازش تصویر می باشند که این امکان به بیمار کمک میکند تا در محیط های شلوغ و پر سروصدا، موقعیت منبع صدا را تشخیص دهد. هنگام خرید سمعک زیمنس توجه داشته باشید که قابلیت های هر سمعک با مدل های دیگر متفاوت است و تمامی سمعک های زیمنس دارای امکانات مذکور نیستند. اما در مجموع سمعک زیمنس جزء بهترین برند ها برای خرید سمعک است و برندی محبوب در سراسر جهان بشمار میرود که محصولاتش از کیفیت بالایی برخوردارند.

قیمت سمعک

خرید سمعک شارژی

سمعک شارژی نوعی از سمعک است که از باتری قابل شارژ بهره میبرد و امکانات متعددی را برای بهبود شنوایی افراد فراهم می کنند. خرید سمعک شارژی باعث میشود هزینه اضافی بابت خرید باتری تکراری پرداخت نکنید و این سمعک ها معمولا طراحی هایی دارند که کاربری آسان و راحت را تضمین میکنند. سمعک های شارژی باعث کاهش نویز های مزاحم و بهبود کیفیت صدای محیط میشوند. قیمت سمعک‌ شارژی کمی نسبت به سایر سمعک ها بیشتر است که به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته و امکانات آن می باشد و گزینه مناسب برای افرادی است که قصد خرید سمعک بدون نیاز به تعویض باتری دارند.

این سمعک‌ها با استفاده از باتری قابل شارژ مجدد عمل می‌کنند وعلاوه بر این، برخی از آنها دارای قابلیت‌های هوشمندی مانند کنترل از راه دور و اتصال به دستگاه‌های الکترونیکی هستند. خرید سمعک شارژی به دلیل استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، میتواند گزینه ی مناسبی برای افرادی باشد که مشکل شنوایی دارند. مهم است که با یک متخصص شنوایی مشورت کنید تا بهترین سمعک را با توجه به بودجه و نیازهای خود انتخاب کنید.

برای خرید سمعک با قیمت مناسب، تماس بگیرید

قیمت خرید سمعک

خرید سمعک نامرئی

سمعک نامرئی نوع دیگری از سمعک می باشد که به صورت کامل داخل گوش قرار میگیرد و به طور ظاهری تقریبا غیر قابل رویت است. خرید سمعک نامرئی با نام های دیگری مانند سمعک مخفی و سمعک داخل گوشی، سمعک IIC، سمعک CIC نیز شناخته میشود و به طور معمول برای افرادی که مشکلات شنوایی کمتری دارند استفاده میشود. سمعک نامرئی با تقویت صدا در فرکانس های پایین و همچنین حذف نویز های مزاحم، به بهبود شنوایی افراد کمک میکند. سمعک نامرئی به صورت کامل داخل گوش قرار میگیرد و بسیار کوچکتر از سمعک های قابل مشاهده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های سمعک نامرئی، راحتی کاربر هنگام استفاده از سمعک می باشد که بدون نیاز به لوازم جانبی زیاد و یا تنظیم قابل استفاده است. همچنین خرید سمعک نامرئی به بیمار این امکان را میدهد تا به صورت مخفیانه و بدون توجه های اجتماعی، از دستگاه تقویت شنوایی خود استفاده نماید. تقریبا تمامی افراد علاقه مند به خرید سمعک نامرئی و داخل گوشی هستند اما توصیه میشود پیش از هر گونه اقدام در رابطه با خرید سمعک، حتما با متخصصین شنوایی مشورت کرده تا بهترین سمعک را با توجه به نیاز های پزشکی خود انتخاب کنید.

خرید سمعک معتبر

خرید سمعک می بایست از کلینیک معتبر انجام شود که علاوه بر داشتن کادری مجرب با مدارک دانشگاهی، خدمات پس از فروش خوبی نیز ارائه دهد تا بیماران بدون دغدغه و نگرانی از سمعک خود استفاده نمایند. کلینیک شنوایی ملاصدرا با دسترسی به جدیدترین تکنولوژی ارزیابی، تمامی نیاز های شنوایی بیماران را برطرف مینماید. در صورتی که قصد خرید سمعک از هر مدلی و برندی را دارید میتوانید با متخصصین مرکز شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. راهنمایی خرید سمعک با توجه به پزشکی بودن کالا می بایست توسط متخصصین شنوایی انجام شود تا از هرگونه هزینه اضافی یا انتخاب اشتباه پرهیز شود.

خرید سمعک

جمع بندی خرید سمعک

اگر قصد خرید سمعک دارید پیشنهاد میکنیم به نکاتی که در ادامه ذکر شده توجه کنید. ما با در نظر گیری نیاز های شنوایی شما و بودجه ای که برای خرید سمعک در نظر گرفته اید، بهترین برند و مدل را پیشنهاد میدهیم. همچنین میتوانید با متخصصین کلینیک شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان خرید سمعک بهره مند شوید.

 • اگر به دنبال خرید سمعک دیجیتال با بودجه محدود هستید، پیشنهاد ما برند سمعک رکستون و یا  A&M می باشد زیرا علاوه بر دیجیتالی بودن سمعک، قیمت تمام شده آنها نیز مناسب است.

 • بیمارانی که دچار اختلالات پردازش شنوایی مرکزی هستند و نیاز به سمعک های پیشرفته برای رفع نیاز های خود دارند میتوانند نسبت به خرید سمعک های هوشمند اقدام نمایند. این سمعک ها به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته و مدیریت قوی میتوانند نسبت به سایر سمعک ها نیاز های شنوایی افراد را بیشتر پوشش دهند.

 • برای برخی از بیماران نامرئی بودن سمعک اهمیت زیادی دارد که در این راستا میتوان سمعک های داخل گوشی را انتخاب کرد که به دو دسته سمعک های IIC (کاملا نامرئی) و سمعک CIC (تقریبا نامرئی) تقسیم میشوند. خرید سمعک نامرئی تنها با معاینه بالینی و انجام آزمون های شنوایی تخصصی قابل انجام است. لازم به ذکر است سمعک های کاملا نامرئی برای افرادی که گوش جرم ساز دارند و یا مجرای شنوایی خارجی آنها عمق و طول مناسب ندارد قابل استفاده نیستند. این سمعک ها در عمق مجرای شنوایی خارجی قرار گرفته و برای تهیه آنها حتما باید قالب مناسبی از گوش گرفته شود.

 • اگر در طول روز فعالیت جسمانی زیادی دارید مانند ورزش یا پیاده روی، پیشنهاد ما خرید سمعک مقاوم در برابر رطوبت و تعریق  است. انتخاب این سمعک ها میتواند در زمینه نگهداری و مراقبت از سمعک کمک بزرگی کند. همچنین افرادی که محل سکونت یا کارشان در مناطق مرطوب و بارانی است میتوانند با خیال آسوده تری  از این سمعک های  استفاده کنند. لازم به ذکر است بیمارانی که به دلیل مشکلات مادرزادی یا تیروئیدی ، تعرق زیادی دارند نیز میتوانند برای جلوگیری از خرابی سمعک، مدل های مقاوم در برابر رطوبت  را خریداری نمایند.

 • اگر متخصص شنوایی شناس شما استفاده از تکنولوژی هایی مانند میکروفون دایرکشنال را لازم بداند دیگر امکان استفاده از سمعک های نامرئی را نخواهید داشت. میکروفون دایرکشنال سمعک، مهمترین مدار پردازشی است که باعث افزایش وضوح گفتار میشود. از این رو بهتر است انتخاب شکل ظاهری سمعک خود را به متخصصین مربوطه واگذار نمایید.

 • خرید و تعویض باتری سمعک یکی از مشکلاتی است که بیماران با آن مواجه میشوند. اگر میخواهید برای همیشه از تعویض باتری سمعک راحت شوید پیشنهاد ما خرید سمعک شارژی زیمنس یا رکستون است که از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. باتری سمعک ها بسته به مدل سمعک بین ۳ تا ۷ روز عمر می‌کند  و جایگزین کردن باتری جدید  ممکن است برای کودکان، سالمندان و افراد با توانایی حرکتی محدود کار سختی باشد. همچنین تمام شدن باتری سمعک به معنی از کار افتادن موقت سمعک می باشد و فرد بیمار می بایست تا زمان تعویض باتری، سمعک خود را کنار بگذارد. اما با خرید سمعک های شارژی دیگر نیازی به تعویض باتری نیست و با یکبار شارژ می توان تا چندین ساعت از سمعک استفاده کرد. افراد میتوانند در هنگام خواب سمعک را به شارژ متصل کرده و در تمام مدت زمان بیداری از آن استفاده نمایند.

در پایان توصیه میشود جهت خرید سمعک، ابتدا به کلینیک شنوایی ملاصدرا مراجعه نموده و پس از مشخص شدن میزان کم شنوایی، از ادیولوژیست خود مشورت بگیرید. با توجه به اینکه سمعک یک کالای پزشکی است می بایست برای خرید سمعک از متخصصین  شنوایی شناسی کمک بگیرید تا با توجه به میزان کم شنوایی، نیازها و مشکلات و بودجه مدنظرشما، بهترین برند و مدل سمعک را به شما پیشنهاد دهند. پس از خرید سمعک نیاز به تنظیم و پیگیری می باشد و چنانچه راهنمایی درستی ارائه نشود در طولانی مدت دچار مشکل میشوید، بنابراین بهتر است از ابتدا با متخصصین شنوایی شناس در ارتباط باشید.

خرید سمعک از کلینیک شنوایی ملاصدرا

امکان تنظیم از راه دور سمعک ها و یا ویزیت بیمار در منزل: یکی از مشکلات رایج افراد در هنگام خرید سمعک، عدم امکان مراجعه مجدد آنها جهت تنظیمات بعدی سمعک است که معمولا به دلیل دور بودن محل سکونت و یا مشکلات حرکتی برخی از بیماران می باشد. خوشبختانه کلینیک شنوایی ملاصدرا با جدیدترین تکنولوژی و دانش روز دنیا، و ارائه خدمات در منزل این مشکل را نیز برطرف نموده است.

خرید سمعک با استفاده از بیمه در تمامی مراکز شنوایی قابل انجام است و کلینیک ملاصدرا نیز با ارائه مشاوره رایگان در زمینه خرید سمعک با بیمه، همه روزه آماده ارائه خدمات به بیماران عزیز می باشد. .

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که پرداخت تعرفه بیمه جهت خرید سمعک در بسیاری از بیمه ها، معمولا ۵ الی ۱۰ سال یکبار است. بنابراین می بایست برای خرید سمعک به مرکز معتبر مراجعه نمایید تا سمعکی مناسب با وضعیت شنوایی شما انتخاب شود، در صورتی که سمعک خریداری شده مناسب نباشد امکان استفاده از بیمه برای خرید سمعک تا ۵ الی ۱۰ سال امکان پذیر نیست.

هم اکنون میتوانید با متخصصین مرکز شنوایی ملاصدرا تماس گرفته و از مشاوره رایگان خرید سمعک بهره مند شوید. سمعک ها دارای برندها و مدل های مختلفی می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و افراد میتوانند مطابق با وضعیت شنوایی و بودجه مدنظر، بهترین سمعک را خریداری نمایند.

به اشتراک بگذارید

دسترسی به سایر پست ها

کم شنوایی یک طرفه: علائم، دلایل، و راه‌های درمان آن

کم شنوایی یک طرفه: علائم، دلایل، و راه‌های درمان آن

 کاهش شنوایی یک طرفه چیست؟ کم شنوایی یکطرفه UHL که “ناشنوایی یک طرفه” نیز نامیده ...

26 می 2024
توانبخشی سرگیجه و تعادلی یا دهلیزی چیست و چگونه انجام می شود؟

توانبخشی سرگیجه و تعادلی یا دهلیزی چیست و چگونه انجام می شود؟

آیا می‌دانید توانبخشی سرگیجه چیست و چه تاثیری در بهبود سرگیجه دارد؟ توانبخشی دهلیزی که با نام ...

18 می 2024
تست شنوایی سنجی ادیومتری چیست؟

تست شنوایی سنجی ادیومتری چیست؟

معاینه شنوایی سنجی یا ادیومتری میزان عملکرد شنوایی شما را ارزیابی می‌کند. با افزایش سن، ...

14 می 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *