سمعک های Audio Service

سالانه، تعداد زیادی از افراد به دلیل وجود مشکلات متفاوت در سیستم شنوایی خود، توسط ادیولوژیست توصیه به استفاده از سمعک می‌شوند. اما خرید سمعک مناسب برای بسیاری از کاربران انتخابی پر چالش بوده و افراد ممکن است در این مسیر دچار سردرگمی در انتخاب سمعک متناسب با وضعیت خود بشوند اما وجود آگاهی در مورد سمعک های مختلف و ویژگی های آنها، چالش های پیش رو کاهش داده و منجر به انتخاب یک سمعک مناسب خواهد شد.

سمعک ادیو سرویس Audio Service

سمعک ادیو سرویس ساخت کشور آلمان بوده و از 40 سال قبل اولین سمعک های خود را که سمعک هایی داخل گوشی، ظریف و زیبا بودند، تولید کرد. کمپانی ادیوسرویس با توجه به شعار خود (کاربر سمعک خود یک برند است)، محور اصلی تمام خدمات را کاربر قرار داده و به همین علت در بسیاری از کشورها دارای درصد مقبولیت فراوانی از سوی کاربران می باشد. سمعک ادیو سرویس هم اکنون عضوی از گروه زیوانتوس بوده و در بیش از 45 کشور دنیا نمایندگی فعال دارد.

امکانات مهم سمعک ها

کیفیت گفتار

میزان آسیب وارد شده به عصب شنوایی از مهم ترین عوامل تعیین کننده میزان درک گفتار توسط کاربر سمعک است. اما سمعک های جدید این محدودیت را تا حدی از بین برده اند و تمرکز بیشتری روی محدوده ی گفتاری دارند تا بتوانند صداهای گفتاری را بهتر و شفاف تر به کاربر سمعک منتقل کنند.

کیفیت صدای کاربر

از بزرگترین شکایات کاربران سمعک به خصوص افرادی که به تازگی سمعک تهیه کرده اند، کیفیت صدای خودشان است. معمولاً برای این افراد کیفیت صدای خودشان در هنگام استفاده از سمعک به گونه ای تغییر می کند که باعث پیچش صدا در سرشان می شود. در برخی از مدل های جدید سمعک ها این مشکل تا حد زیادی حل شده است.

قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل

سمعک ها با پیشرفت تکنولوژی به مرور توانستند کیفیت صدای دریافتی از تلفن و موبایل را ارتقا دهند و حتی در مدل های جدیدتر با بلوتوث به موبایل اتصال یابند و توسط موبایل تنظیم شوند.

قابلیت ارتباط با وسایل صوتی

از مهم ترین مشکلات کاربران سمعک، شنیدن صدای تلویزیون و شنیدن صدای افرادی است که از او دور هستند. با پیشرفت تکنولوژی سمعک ها این مشکل تا حد زیادی حل شده است.

قابلیت تنظیم از راه دور

از جدیدترین امکاناتی که به سمعک ها اضافه شده، امکان تنظیم از راه دور و بدون مراجعه به کلینیک است. در این روش ادیولوژیست می تواند سمعک های شما را حتی وقتی در خانه و در حال استراحت هستید، تنظیم کند.

مدار کاهش وزوز گوش

وزوز گوش از عوارضی است که معمولاً به دنبال کم شنوایی سراغ هر فرد می آید. بنابراین سمعک های پیشرفته در مدارات خود، دارای مداری جهت حذف وزوز گوش نیز هستند که این ویژگی در سمعک های نسل های قبل تر وجود نداشت.

سمعک ادیو سرویس 3G4

سمعک های گروه 3G4، دارای 12 باند و 6 کانال پردازشی هستند. از دیگر ویژگی های این سمعک ها می توان به قابلیت تنظیم آنها به صورت وایرلس اشاره کرد. کاربران این سمعک ها می توانند به راحتی با گوشی موبایلشان صحبت کنند بدون اینکه سمعکشان کوچکترین فیدبکی داشته باشد.

مشخصات سمعک
انتخاب رده سمعک
basic
کیفیت گفتار
5/10
کیفیت صدای کاربر سمعک
4/10
قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل
5/10
قابلیت ارتباط با وسایل صوتی
3/10
قابلیت تنظیم از راه دور
0/10
مدار کاهش وزوز
0/10

سمعک ادیو سرویس 6G4

سمعک های گروه 6G4 دارای 16 باند و 8 کانال پردازشی و مدارات ویژه حذف فیدبک و مدیریت نویز هستند. سمعک های گروه G4 این قابلیت را دارند که همزمان با جبران افت شنوایی کاربر، صدای وزوز گوش او را نیز از کاهش دهند؛ همچنین از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک ها قابلیت استفاده از آنها با هر دو نوع باتری قابل شارژ و باتری های معمولی است.

مشخصات سمعک
انتخاب رده سمعک
mid
کیفیت گفتار
5/10
کیفیت صدای کاربر سمعک
5/10
قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل
6/10
قابلیت ارتباط با وسایل صوتی
7/10
قابلیت تنظیم از راه دور
0/10
مدار کاهش وزوز
5/10

سمعک ادیو سرویس Volta

سمعک های گروه Volta دارای 8 باند و 4 کانال پردازشی هستند. مدل پشت گوشی این سمعک دارای دکمه ای بر روی بدنه خود است که کاربران با استفاده از آن و با توجه به محیطی که در آن قرار می گیرند می توانند صدای سمعک خود را کاهش یا افزایش دهند. همچنین مدل داخل گوشی این دسته نیز دارای دکمه ای برای تغییر صدای سمعک متناسب با محیط است.

مشخصات سمعک
انتخاب رده سمعک
mid
کیفیت گفتار
6/10
کیفیت صدای کاربر سمعک
5/10
قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل
5/10
قابلیت ارتباط با وسایل صوتی
3/10
قابلیت تنظیم از راه دور
0/10
مدار کاهش وزوز
5/10
کیفیت گفتار

بسیاری از کاربران سمعک پس از دریافت سمعک از کیفیت صدای گفتاری راضی نیستند، البته درصد بسیار زیادی از این نارضایتی به دلیل آسیب بسیار زیاد عصب شنوایی است که در برخی از موارد امکان تصحیح آن وجود ندارد. اما در باقی موارد سمعک هایی که تمرکز بیشتری بر روی تقویت صدای گفتاری دارند و صداهای زمینه ای را کمتر تقویت می کنند، کیفیت گفتاری بهتری را ارائه می دهند.

کیفیت صدای کاربر سـمعک

یکی از تکنولوژیهای بسیار برتر در سمعک ها، که اخیرا در سمعک های کمپانی زیمنس (سیگنیا) ارائه شده است، امکانی است که باعث می شود کاربر سمعک، صدای خود را طبیعی تربشنود.

قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل

سمعک ها بر اساس کیفیت صدای دریافتی توسط تلفن و موبایل متفاوت هستند و هرچه تکنولوژی آنها بالاتر باشد کیفیت صدای دریافتی از طریق تلفن نیز بهتر می شود.

قابلیت ارتباط با وسایل صوتی

یکی دیگر از مشکلات کاربران سمعک شنیدن واضح صدای تلویزیون و سایر وسایل صوتی و حتی شنیدن واضح تر صدای معلم در کلاس درس است، که هر چه تکنولوژی سمعک بالاتر باشد، امکان دسترسی به این امر سهل تر است.

قابلیت تنظیم از راه دور

یکی دیگر از امکاناتی که اخیرا در سمعک ها تعبیه شده است، امکان تنظیم سمعک از طریق اینترنت و از راه دور است که از طریق آن می توان مشکلات مربوط به رفت و آمد بسیاری از کاربران سمعک را حل کرد.

مدار کاهش وزوز

وزوز یکی از مشکلات همراه با کاهش شنوایی است. از این رو بسیاری از سمعک های پیشرفته دارای مدارات خاص کاهش وزوز هستند که می تواند در حل مشکل این بیماران بسیار کمک کننده باشد.

مزایای خرید سمعک ادیو سرویس از کلینیک ملاصدرا

کارشناسان مجرب کلینیک ملاصدرا همه روزه آماده ی ارائه مشاوره رایگان به کاربران جهت خرید و دریافت انواع سمعک هستند. همچنین، ارائه باتری رایگان تا یکسال، مهلت تست سمعک، ارائه کارت گارانتی و 15 روز ضمانت بازگشت محصولات از جمله مزایای خرید سمعک از کلینیک ملاصدرا می باشد.

ویژگی های سمعک ادیو سرویس Audio Service

کمپانی ادیو سرویس از جمله پیشروترین کمپانی های تولید سمعک در زمینه ی ساخت سمعک های داخل گوشی (ITE) می باشد. همچنین این کمپانی بعنوان اولین سازندۀ سمعک های سفارشی در سطح جهان شناخته می شود. سمعک ادیو سرویس اولین سمعک های داخل گوشی که قابلیت تغییر برنامه بصورت دستی و بدون استفاده از ریموت کنترل داشتند را نیز تولید کرده است.

مزایای سمعک ادیو سرویس در برابر رقبا

برند ادیو سرویس، بین سالهای 2010 تا 2014 پرفروش ترین سمعک ها را در کشور آلمان داشته و با تولید مدل هایی از سمعک که نیازی به قالب گیری ندارند، توانسته جای خود را در میان کاربران سمعک به خوبی باز کند. همچنین، طراحی بسیار زیبا و ظریف سمعک های این برند، آن به انتخابی مناسب برای افرادی که به ظاهر سمعک خود توجه میکنند، تبدیل کرده است.

قیمت سمعک ادیو سرویس Audio Service

عوامل متفاوتی از جمله تکنولوژی های بکار رفته در سمعک، قدرت سمعک، مدل سمعک و شرکت سازنده آن میتواند در قیمت گذاری سمعک ها تاثیرگذار باشد اما بطور کلی قیمت سمعک های رده پایه این کمپانی از 1/5میلیون تومان به بالا، رده متوسط از 2/5 میلیون تومان به بالا و سمعک های رده پیشرفته از 4 میلیون تومان به بالا ارزش گذاری شده است.