Starkey

مختصری در مورد برند Starkey

در سـال ۱۹۶۷ فردی به نام ویـلیـام آستین اقدام به تاسیس کمپانی استارکی در ایالت مینسوتای امریکا کرد. هرچند این کمپانی در ابتدا تنها کار تعمیر سمعک را انجام می داد و بعدها قالب سازی را نیز به حیطه فعالیت های خود اضافه کرد؛ اما زمان کوتاهی برای این کمپانی کافی بود تا خود را به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی های تولید سمعک در دنیا معرفی کند. به گونه ای که این کمپانی در سال 2007 میلادی مـوفق شـد سمعکی بـا طبیعی ترین و شفاف ترین کیفیت صدا را روانه بازار کند که در زمان خود وسیله ای کم نظیر بود. هرچند در عرصه تولید و عرضه سمعک های پیشرفته امروزه کمپانی های بزرگ حرف های بسیاری برای گفتن دارند، اما باید اذعان کرد که کمپانی استارکی در این میان با سرعت تمام درحال روانه کردن محصولاتی با تکنولوژی فوق پیشرفته و به روز به بازار جهانی است. ایـن کمپانی موفق در حال حاضر در بیش از ۱۸ کشور دنیا نمـایندگی فعال دارد.

high

Halo 2

سمعک Halo 2 با فناوری نانوی به کار رفته در ساختار بدنه اش تا حد زیادی در برابر آب، چربی پوست و گرد و غبار مقاوم است. این سمعک تمهیدات ویژه ای را برای لذت بردن کاربر از موسیقی فراهم کرده است، به گونه ای که کاربران آن می توانند از صدای بسیار طبیعی و شفاف در حین گوش دادن به موسقی لذت ببرند. هم چنین کاربرانی که از صدای وزوز گوش خود رنج می برند می توانند از این سمعک به عنوان وسیله برای کاهش این صدا استفاده کنند.

کیفیت گفتار
10/10
کیفیت صدای کاربر سمعک
9/10
قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل
10/10
قابلیت ارتباط با وسایل صوتی
10/10
قابلیت تنظیم از راه دور
5/10
مدار کاهش وزوز
5/10
high

Muse

سمعک Muse یکی از هوشمندترین سمعک های امروزی است، چرا که این سمعک با سرعت بسیار بالا با صداهای جدید سازگار می شود و آن ها را به گونه ای به گوش کاربر می رساند که بتواند به راحتی هرچه تمام تر این اصوات را پردازش کند. علاوه بر این با وجود مدار حذف فیدبک قدرتمند سمعک Muse، کاربران آن دیگر نیازی نیست نگران صدای صوت سمعک خود باشند.

کیفیت گفتار
9/10
کیفیت صدای کاربر سمعک
8/10
قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل
10/10
قابلیت ارتباط با وسایل صوتی
10/10
قابلیت تنظیم از راه دور
5/10
مدار کاهش وزوز
5/10

کیفیت گفتار

بسیاری از کاربران سمعک پس از دریافت سمعک از کیفیت صدای گفتاری راضی نیستند، البته درصد بسیار زیادی از این نارضایتی به دلیل آسیب بسیار زیاد عصب شنوایی است که در برخی از موارد امکان تصحیح آن وجود ندارد. اما در باقی موارد سمعک هایی که تمرکز بیشتری بر روی تقویت صدای گفتاری دارند و صداهای زمینه ای را کمتر تقویت می کنند، کیفیت گفتاری بهتری را ارائه می دهند.

کیفیت صدای کاربر سـمعک

یکی از تکنولوژیهای بسیار برتر در سمعک ها، که اخیرا در سمعک های کمپانی زیمنس (سیگنیا) ارائه شده است، امکانی است که باعث می شود کاربر سمعک، صدای خود را طبیعی تربشنود.

قابلیت ارتباط با تلفن و موبایل

سمعک ها بر اساس کیفیت صدای دریافتی توسط تلفن و موبایل متفاوت هستند و هرچه تکنولوژی آنها بالاتر باشد کیفیت صدای دریافتی از طریق تلفن نیز بهتر می شود.

قابلیت ارتباط با وسایل صوتی

یکی دیگر از مشکلات کاربران سمعک شنیدن واضح صدای تلویزیون و سایر وسایل صوتی و حتی شنیدن واضح تر صدای معلم در کلاس درس است، که هر چه تکنولوژی سمعک بالاتر باشد، امکان دسترسی به این امر سهل تر است.

قابلیت تنظیم از راه دور

یکی دیگر از امکاناتی که اخیرا در سمعک ها تعبیه شده است، امکان تنظیم سمعک از طریق اینترنت و از راه دور است که از طریق آن می توان مشکلات مربوط به رفت و آمد بسیاری از کاربران سمعک را حل کرد.

مدار کاهش وزوز

وزوز یکی از مشکلات همراه با کاهش شنوایی است. از این رو بسیاری از سمعک های پیشرفته دارای مدارات خاص کاهش وزوز هستند که می تواند در حل مشکل این بیماران بسیار کمک کننده باشد.