انواع باتری سمعک | مشخصات و قیمت خرید باتری سمعک

انواع باتری سمعک | مشخصات و قیمت خرید باتری سمعک

15 می 2022

سمعک ها نیز همانند تمام دستگاه ها و لوازم الکترونیکی از باتری هایی با مشخصات و ویژگی های مختلف بهره می برند. انواع باتری سمعک بر اساس سایز (به ترتیب از کوچک به بزرگ) به ۴ دسته اصلی تقسیم می شوند: ۱۰، ۳۱۲ ،۱۳ و ۶۷۵٫ اما از آن جایی این اعداد به نوعی نام تجاری باتری ها هستند و حفظ کردن آن ها برای کاربران قدری مشکل است، برای هر باتری رنگ به خصوصی نیز طراحی شده است.


باتری شماره ۱۰ با رنگ زرد، باتری شماره ۳۱۲ با رنگ قهوه ای، باتری شماره ۱۳ با رنگ نارنجی و باتری شماره ۶۷۵ با رنگ آبی شناخته می شوند.


نوع دیگری باتری نیز وجود دارد که کوچک تر از سایر باتری هاست اما کمتر از ۴ نوع اصلی کاربرد دارد. این باتری با شماره ۵ و رنگ قرمز شناخته می شود. از باتری شماره ۵ بیشتر برای مقاصد تحقیقاتی استفاده می شود و کاربردی در سمعک های مرسوم ندارد.

در نظر داشته باشید که انواع باتری هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند، مربوط به سمعک هایی هستند که با باتری خارجی کار می کنند و شارژی نیستند. البته نوع دیگری از باتری ها هم امروزه در بازار موجود است که دقیقاً مشابه همین باتری های مرسوم است اما قابلیت شارژ مجدد دارد. متاسفانه هنوز این امکان برای تمامی بهترین سمعک های باتری خور فراهم نشده که توانایی بهره مندی از این باتری ها را داشته باشند، اما دور از ذهن نیست که در آینده ای نه چندان دور یا تمام سمعک ها مثل گوشی های همراه قابلیت شارژ مجدد خواهند داشت، یا از باتری هایی پشتیبانی خواهند کرد آن ها قابلیت شارژ مجدد دارند.

انواع باتری سمعک ها

انواع باتری سمعک ها – باتری سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی

سمعک چیست؟ از چه اجزایی تشکیل شده و چگونه کار می کند؟

 

باتری آبی رنگ (شماره ۶۷۵)

باتری ۶۷۵ دارای بزرگترین سایز در میان باتری هاست که تنها در سمعک های پشت گوشی طراحی شده برای افت های شدید و عمیق کاربرد دارد (سمعک های پاور و سمعک های سوپرپاور). سمعک های پشت گوشی متناسب با افت های کمتر و سمعک های داخل گوشی از این نوع باتری استفاده نمی کنند. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، رنگ باتری ۶۷۵ آبی است. طول عمر این باتری از سایر باتری های سمعک بیشتر بوده و حدود ۹ الی ۲۰ روز است که البته این مقدار تحت تاثیر عوامل بسیاری است که در ادامه راجع به آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع باتری سمعک

انواع باتری سمعک های پشت گوشی

باتری نارنجی رنگ (شماره ۱۳)

سایز بعدی باتری شماره ۱۳ می باشد. در حال حاضر این نوع باتری به بیشتر انواع سمعک های پشت گوشی می خورد و می توان آن را باتری مختص سمعک های پشت گوشی نامید، زیرا این باتری نیز تقریباً در هیچ یک از سمعک های داخل گوشی کاربردی ندارد. رنگ حلقه های این باتری نارنجی بوده و طول عمر متوسط آن بین ۶ تا ۱۴ روز است که بسته به نوع سمعک و قدرت آن متفاوت می باشد.

 

چرا باتری سمعک هایم زود خالی می شود؟ تاثیر سایز و کمپانی سازنده باتری سمعک بر عمر آن

 

باتری سمعک 6

انواع باتری سمعک های پشت گوشی هوشمند با قابلیت اتصال به موبایل – باتری سمعک زیمنس

باتری قهوه ای رنگ (شماره ۳۱۲)

باتری ۳۱۲ دارای قطر یکسان با باتری ۱۳ بوده ولی ضخامتی معادل نصف آن دارد. همین علت باعث شده این باتری هم برای سمعک های پشت گوشی بسیار ظریف و کوچک کاربرد داشته باشد و هم در سمعک های داخل گوشی. ضخامت کمتر طبعاً ظرفیت کمتر (نزدیک به نصف باتری ۱۳) را برای این باتری در مقایسه با باتری ۱۳ به دنبال دارد. هر چند ظرافت بیشتر و اندازه کوچکتر سمعک هایی که از این باتری استفاده می کنند، ظرفیت کمتر آن را توجیه می کنند. طول عمر این باتری، بسته به تکنولوژی، میزان استفاده، محیط استفاده و… بین ۳ تا ۱۰ روز است.

باتری زرد رنگ (شماره ۱۰)

کوچکترین سایز باتری متداول در سمعک های امروزی، سایز شماره ۱۰ است. (باتری سایز ۵ به ندرت برای سمعک ها استفاده می شود.) این باتری برای انواع سمعک های داخل گوشی از جمله سمعک های نامرئی استفاده می شود. رنگ حلقه آن زرد بوده و طول عمر متوسط آن بنا به مدت استفاده، نویز محیط، شدت کم شنوایی و… بین ۳ تا ۷ روز است.

به اشتراک بگذارید

دسترسی به سایر پست ها

قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

قیمت سمعک | راهنمای خرید سمعک

خرید سمعک با قیمت مناسب اگر قصد خرید سمعک با قیمت مناسب را دارید و میخواهید با بودجه مورد نظر ...

21 اکتبر 2023
کاشت حلزون شنوایی چه تاثیری دارد؟

کاشت حلزون شنوایی چه تاثیری دارد؟

مقدماتی در ارتباط با کاشت حلزون شنوایی افرادی که دچار کم شنوایی شدید هستند و به وسیله سمعک نیز ...

20 ژوئن 2023
انواع سردرد و ۵ راهکار اساسی برای درمان آن

انواع سردرد و ۵ راهکار اساسی برای درمان آن

سردرد خود را شناسایی کنید بدانید از کدام نوع است و چه راهکارهایی برای درمان آن وجود دارد. سردرد ...

17 ژوئن 2023
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها