ماسک شیشه ای

ماسک شیشه ای

27 مارس 2021

همه چیز درباره ماسک های مخصوص کم شنوایان (ماسک شیشه ای)

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، اولین توصیه های سازمان بهداشت جهانی مبنی بر استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دست ها اعلام شد. در حال حاضر نیز استفاده از ماسک در معابر عمومی مهم ترین و کاربردی ترین راه پیشگیری از ویروس کرونا به شمار می آید اما استفاده از ماسک برای برخی افراد دارای محدودیت هایی نیز می باشد. از جمله این افراد، افراد مبتلا به کم شنوایی هستند. این افراد بخش زیادی از مکالمات روزانه ی خود را از طریق لب خوانی پیگیری می‌کنند و اکنون با وجود ماسک و پوشیده شدن لب و دهان افراد، پیگیری مکالمات برای افراد مبتلا به کم شنوایی مختل شده است.

ماسک شیشه ای کم شنوایان

اشلی لارنس، دانشجوی ارشد آموزش کم شنوایان در آمریکا برای مرتفع نمودن این مشکل، ماسکی را طراحی کرده است که در آن از یک پوسته ی شفاف شیشه ای در بخش لب و دهان ماسک استفاده شده است تا کم شنوایان نیز بتوانند همانند افراد عادی جامعه از ماسک استفاده کنند و پیگیری لب خوانی نیز در آنها دچار مشکل نشود.

اشلی لارنس می گوید: پس از آغاز اپیدمی ویروس کرونا، نوعی افسردگی و انزوا را در جامعه کم شنوایان مشاهده کرد که این انزوا حاصل استفاده از ماسک های معمولی توسط افراد جامعه و ایجاد اختلال در روند لب خوانی افراد کم شنوا بود. او امیدوار است که با ساخت این ماسک ها بتواند در دوران اپیدمی کرونا به جامعه ی کم شنوایان کمک کرده باشد و در عین حال نیاز آنان به لب خوانی را نیز برطرف کرده باشد

 

در حالی‌که ماسک‌های اشلی لارنس برای ناشنوایان طراحی شده اند، اما افراد عادی هم می‌توانند با استفاده از چنین ماسک‌هایی خنده خود را در این روز‌های استرس‌زا به دیگران هدیه دهند..

به اشتراک بگذارید

دسترسی به سایر پست ها

تست شنوایی در کلینیک شنوایی سنجی ملاصدرا

تست شنوایی در کلینیک شنوایی سنجی ملاصدرا

اکثریت افراد، کلینیک های ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک را تحت عنوان کلینیک سنجش شنوایی می شناسند ...

6 آوریل 2021
سمعک استخوانی

سمعک استخوانی

افرادی که دچار مشکلات سیستم شنوایی هستند ممکن است به هر دلیلی توسط پزشک یا ادیولوژیست به ...

3 آوریل 2021
تجویز و تنظیم سمعک در منزل

تجویز و تنظیم سمعک در منزل

شرایط متفاوتی وجود دارد که بر اساس آن ممکن است بیماری که به هر دلیلی به ارزیابی شنوایی و یا ...

28 مارس 2021
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیداه ها